Môžem dať do materského mlieka glukózový cukor?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

Ďakujem za zodpovedanú otázku,ale nedostala som očakávanú odpoveď. https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Dieťa odmieta prsník kvôli štrajku a tým pádom si mlieko už len odsávam a podávam cez fľašu. Štrajk sme nezvládli, no ja chcem naďalej podávať materské mlieko aspoň takýmto spôsobom. Prikrmujem Sunarom a ten jej chutí. No pri mojom mliečku je nespokojná, ale vypije ho.

Môžem dať do môjho mlieka trocha glukózového cukru.

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

okej rozumiem. No neodporúčam pridávať glukózový cukor do mlieka.

Ak je to takto, tak by som to tým pádom robila tak, že by som išla postupnou cestou - pol materského + pol Sunaru (alebo vyšší pomer Sunaru na začiatok), a to by som postupne znižovala (Sunar), až by znova bola naspäť na chuti materského mliečka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas