Môžem dať štvormesačnému dieťaťu probiotiká?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

pred časom som Vám písala ohľadom stolice dieťaťa, ktoré už kaká iba 1x za deň. Má ju redšiu, svetlohnedú, ale sú v nej mini kúsky (ako jemná praženica s malými kúskami). Mám podozrenie, že mu idú zúbky. Agresívnejšie si dáva ruky a hračky do úst, ako keby ho svrbilo ďasno.

Večer sa mi začal zobúdzať, ale predtým to nerobil. Nafúknutý už nie je, ale prdká celý deň. Vetry mu odchádzajú.

V BEBA comfort je l. Reuteri, a vy ste odporučili k tomu Probiofix Imun Baby. Tie probiotiká sú od 6. mesiacoch, my máme iba 4.

Môžem synovi dávať tie probiotiká?

Je v poriadku, že v tých probiotikách sú ešte C a E vitamíny?

Môžu sa takto kombinovať s mliečkom Beba?

Prevarenú vodu mi kázala dávať naša pediatrička.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak si rozbalíte leták, tak probiotiká sú už vhodné od narodenia. Celkovo sa odporúčajú už od veku, kedy sa zavedú príkrmy, čo je u dieťaťa na UM od 4. mesiaca. Je to tak kvôli obsahu baktérie LGG.

Pokojne ich dávajte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas