Môžem dať štvormesačnému synovi kašu na dobrú noc?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom synčeka, ktorý má 4 mesiace a 1 týždeň. Teraz ho iba dojčím a rozmýšľam, že mu dám na večeru kašu na dobrú noc.

Synček váži 6 570 g. Narodil sa s váhou 3 360 g.

Nemal by už vážiť viac?

V noci sa často budí a ja mám pocit, že mu moje mlieko nestačí.

Môžem mu dávať najskôr kašičku a až potom zeleninku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemôžete mu dať kašu!

Ak je synček plne dojčený, tak s príkrmami stačí začať až od 6.mesiaca. Nezačíname kašou, ale mrkvičkou na obed - presný postup prikrmovania nájdete tu: https://www.1000dni.sk/nutricne-programovanie/a...

Váha je OK. Nateraz mu Vaše mliečko plne stačí!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas