Môžem dať synovi na suchý kašeľ Ambrobene?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

syn má 7. deň suchý dráždivý kašeľ. Dávam mu Stoptussin sirup a mám pocit, že vôbec nezaberá.

Môžem mu k tomu inhalačne pridať Ambrobene, alebo mám mu dávať len Ambrobene?

Ďakujem

Dobrý deň,

AMBROBENE nepomáha na suchý kašeľ, pretože to je prostriedok uľahčujúci vykašliavanie a skvapalňuje hlien v dýchacích cestách, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, podporuje pohyb riasiniek a tým čistí sliznicu dýchacích ciest.

Pri suchom kašli hlien nie je, takže tento produkt ani v takej aani v takej forme nie.

Aši to chce čas, aby kašeľ ustal.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas