Môžem dávať štvormesačnému synovi príkrmy?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

môj synček bude mať zajtra 4 mesiace. Kojím ho, ale mám málo mlieka. Sú situácie, kedy mu musíme dať aj umelé mlieko. Pri odsávaní mám max. 60 ml.

Raz za týždeň, keď musím ísť so starším synom k doktorke, tak má aj umelé mlieko. Váži necelých 7 kg.

Môžem už začať s príkrmami?

Môžem začať s tekvicou?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

na príkrmy je ešte skoro. U detí, ktoré sú na umelom mliečku začíname až od ukončeného 4.mesiaca - t.j. od 17.týždňa.

Stratégia zavádzania príkrmov je v týchto odpovedi nižšie (rozkliknite si aj tú stránku, ktorá je v odpovedi, naozaj pekne komplexne spracovaná celá problematika prikrmovania) - tekvicou nezačínajte. Začíname mrkvou.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas