Môžem dojčiť, keď som chorá?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

večer som mala zimnicu a ráno som sa zobudila s teplotou 38 °C.

Môžem dojčiť trojmesačné bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas choroby matky je dojčenie stále vhodné. Treba si dávať pozor iba v prípade užívania určitých liekov, ktoré prechádzajú do materského mlieka (na čo vždy upozorníte lekára, ktorý zvolí správne lieky) a v prípade určitých aktívnych ochorení ako je hepatitída, HIV atď, čo však nie je Váš prípad.

Od teploty si lieky môžete pokojne dať, vysilenie z teploty by Vám ani bábätku určite neprospelo.

Skúste dieťatko menej pusinkovať, dobre si umývať ruky a dodržiavať zvýšené nároky na hygienu rúk, prípravy potravy a riadu, aby ste takýmto spôsobom nepreniesli na neho vírus či baktériu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas