Môžem ísť na OČR z dôvodu zatvorenia škôl pre koronavírus s dieťaťom, ktoré už malo 11 rokov?

Zodpovedané
24. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom OČR.

Môžem ísť na OČR z dôvodu zatvorenia škôl pre koronavírus s dieťaťom, ktoré už malo 11 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre otázky tohto typu kontaktujte sociálnu poisťovňu.

Avšak je to takto: V prípade dieťaťa, ktoré má 11 a viac rokov, treba telefonicky kontaktovať pediatra, ktorý ak to uzná za vhodné, vystaví žiadosť o ošetrovné z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa a pošle ju do Sociálnej poisťovne. Následne Sociálna poisťovňa postupuje podľa vyššie uvedených bodov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas