Môžem nakaziť bábätko, ak sa dám zaočkovať vakcínou proti kiahňam Varivax?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

chcem dať zaočkovať moju 3,5-ročnú dcérku proti ovčím kiahňam a zároveň aj seba, (neprekonala som ich, mám negatívne protilátky). Mám však aj 8-mesačné bábätko, už ho ale nedojčím.

Je možné, že by sme ho po zaočkovaní nakazili, keďže je Varivax živá vakcína?

Ďakujem

Dobrý deň,

je popisovaná teoretická možnosť pri novorodencoch, ale nie pri 8-mesačnom dieťati.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas