Môžem nakaziť svoje deti kiahňami?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

ja už som kiahne prekonala v detstve, ale je možné že ak by som bola v infekčnom prostredí alebo s infekčnom osobou mohla by som nakaziť svojho trojmesačného a dvojročného syna?

Príklad: Ja by som mala vírus v sebe, ktorý by sa mi neprejavil. Ja už mám imunitu, ale napríklad by som zakašlala - kýchla, mohla by som takto nakaziť svoje dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, pokiaľ ste vírus prekonali v detstve už nikdy nebudete infekčná takýmto spôsobom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas