Môžem popri dojčeniu piť feniklový čaj?

Zodpovedané
27. máj 2021

Dobrý deň,

mám skoro 5 mesačnú dcérku, ktorá je plne dojčená. Od jej narodenia vypijem cez deň okrem iných tekutín, cca niečo cez liter čaju na podporu laktácie. Každý z nich obsahuje fenikel + obdeň vypijem aj pohár detského feniklového čaju.

Je to už zbytočné riešiť teraz?

Musím prestať piť tie čaje?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že dojčiace čaje by sa mali meniť kvôli tomuto cca každý mesiac. Ak ich chcete piť, meňte ich, aby mali vždy iné zloženie.

Na podporu laktácie však nie je nutné piť vyslovene dojčiace čaje.Je dôležité prijímať dostatok tekutín, nie nutne z dojčiacich čajov. Pokojne z čistej vody, či iných ovocných čajov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas