Môžem pri Kendamile vymeniť BioGaiu za Probiofix Imun Baby?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

máme 4-mmesačného synčeka, ktorý má 6,3 kg. Od narodenia je na UM a už dva mesiace mu dávam Kendamil 1. Malý je spokojný, priberá. Jeden mesiac pribral vyše kila, potom 300 g. Na stránke Kendamilu píšu, že mlieko neobsahuje probiotiká. My sme mu kvôli kolikám začali dávať, asi keď mal 3 týždne, BioGaiu a dávame ju doteraz.

Odkedy dávam synovi Kendamil, má riedku stolicu, niekedy horčicovej farby, inokedy je trošku zelená. Pediatrička nám povedala, že takúto stolicu majú len dojčené deti.

Môžem probiotiká BioGaia vymeniť za Probiofix Imun Baby?

Je to veľká záťaž pre také malé dieťa?

Radšej mu nemám dávať nič?

Pokiaľ syn prospieva, je to v poriadku, že má takúto stolicu?

Máme zmeniť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete vymeniť. BioGaia sú vhodné pri kolikách, ak ich už nemá, tak Probiofix imun baby sa dávajú po začatí prikrmovania (takže ak prikrmujete zeleninkou tak už môžete).

Ak prospieva, tak aj takáto farba stolice je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas