Môžem sterilizovať odsávačku a fľašky v parnom hrnci?

Zodpovedané
20. mar 2021

Dobrý deň,

spolu s laktáciou sú spojené aj záležitosti hygieny.

Môžem po odsávaní sterilizovať odsávačku, cumlíky, fľašky a chrániče bradaviek v klasickom parnom hrnci?

Ak áno, tak majú sa sterilizovať 5 minút tak ako pri klasickom vyváraní?

Rada by som sa vyhla vodnému kameňu, ktorý vzniká pri sterilizácii v klasickom hrnci, a preto sa prikláňam k parnému hrncu.

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by som sa riadila odporúčaniami, ktoré sú na danej odsávačke, aby ste ich nepoškodili.

Zdravotne však môžete. Je to jedno v akom prístroji varom prejdú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas