Môžeme dcérke vyskúšať podať lieky proti refluxu, aj keď ho nemá potvrdený?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

moja 6-ročná dcéra má dlhodobo kašeľ. Nemá potvrdený reflux, ale jej príznaky tak vyzerajú a už sme z nej zúfalí. Ten kašeľ nie je každodenný, niekedy je dva týždne pokoj a niekedy sa s kašľom trápime aj 2-3 týždne. Výtery z hrdla a nosa má negatívne. U alergológa jej zistili zníženú imunitu a alergiu na laktózu. Nie vysoké percento, ale na hranici medzi normálom a alergiou.

Môžeme jej vyskúšať podať lieky proti refluxu, aj keď ho nemá potvrdený?

Ďakujem

Dobrý deň,

na "vlastnú päsť" to neodporúčam. Konzultujte to predtým s lekárkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas