Môžme odložiť očkovanie MMR, keď je dcéra predčasne narodená?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcéra je narodená v 33. týždni. Má za sebou prvé tri povinné očkovania, ktoré zvládla dobre. Teda až na zvýšenú teplotu v deň očkovania.

Teraz nasleduje pre mňa obávaná MMR vakcína. Posledné očkovanie dostala 9.8.2019 a teraz v októbri nám prišla pozvánka na toto.

Nie je to podľa vás malý časový rozdiel medzi jednotlivými vakcínami?

Dcéra má 16 mesiacov, korigovane 14. Nemá žiadnu diagnózu, je úplne zdravá. Ja chcem toto očkovanie posunúť do jej dvoch rokov. Naša doktorka však nesúhlasí.

Aký je Váš názor?

Môžme toto očkovanie odložiť, keďže je skôr narodená?

Nie som žiadny odporca očkovania, chcem len odklad, nejak to tak cítim, že to bude najlepšie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

časový rozostup je v poriadku, dcérka je zdravé bábätko.

Očkovanie (z medicínskeho hľadiska) nemáte prečo odkladať, myslím, že ak máte mať obavy, budete ich mať aj v 2 rokoch, aj v 3 rokoch.

Preto radšej dcérku chráňte pred nebezpečnými ochoreniami už teraz!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas