Musí dcérka využívať celé balenie lieku Biseptol 480?

Zodpovedané
19. apr 2019

Dobrý deň,

naša pani doktorka predpísala štvorročnej dcérke Biseptol 480, ktorý užíva každých 12 hodín po polovičke tablety.

Je potrebné vybrať celé balenie, ktoré obsahuje 28 tabliet?

Ďakujem

Dobrý deň,

viete, neviem presne prečo bol ordinovaný, čo je s dcérkou, aké mala výsledky, takže neviem sa vyjadriť.

Ak Vám však pani doktorka nepovedala presné časové ohraničenie koľko daný liek brať, bolo by vhodné hneď ako to bude možné (po sviatkoch) jej zavolať a presne sa s ňou dohodnúť.

Biseptol 480 mg nie je na trhu iné ako 28 tbl balenie, preto Vám ho Vaša lekárka napísala.

Len otázkou je, či liečba naozaj má byť až 28 dní. Preto to radšej skonzultujte s Vašom pani doktorkou. Dovtedy však liečik berte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas