Musí dieťa vykonávať konkrétne hry ako uvádza dotazník na zistenie rizikových prejavov autizmu?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň prajem,

veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ste naozaj milá: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Urobila som ten test. Tam sa spomína to, že akože "hranie sa" - (telefonovanie, kŕmenie). Tento test odporúčajú už od 18 mesiacov, môj syn má 19. Synček aj upratuje, vysáva, tlačí autíčko a napodobňuje ho, dáva do práčky šaty, do koša smeti, mojká sa s plyšákmi, pridá sa ku mne, ak staviam domček z kociek pre zvieratká.

Môžem aj tieto jeho hry zaradiť na "akože hry"?

Nemusí robiť presne tie hry, ktoré uvádza dotazník?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, presne ako píšete. Ide o "napodobovacie" hry, čo sú aj tie čo spomínate vy.

Okrem toho je inak teraz aj novýá aplikácia AS Detect. Skúste si prípadne aj tú stiahnuť zadarmo a pozrieť. Sú tam k tomu aj videá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas