Musím s dcérou absolvovať MMR očkovanie, keď nie je úplne zdravá?

Zodpovedané
3. jan 2023

Dobrý deň,

20.12.2022 som mala ísť s dcérou na MMR očkovanie, ale 15.12.2022 ochorela. Podľa sestričky by už mala dostať MMR kvôli vakcíne Bexsero, ktorou ju majú očkovať teraz v januári. V tomto období je dcérka relatívne zdravá len asi týždeň. Plánujem s ňou teda ísť na MMR vakcínu, aby tam boli dodržané tie 2 týždne. Je ale pravda, že dcéra ešte kašle a má aj miernu zadnú nádchu. Bojím sa, že ju zaočkujú aj napriek tomuto, lebo veľmi na nás tlačia kvôli spomínanej vakcíne proti meningokokom. Rozumiem, že lekár najlepšie zhodnotí stav, ale nemôže predsa vedieť ako je na tom jej imunita po chorobe. Sestrička bola už dosť nepríjemná, keď som volala, že malá ešte nie je úplne zdravá.

Je nutné striktne dodržať toto očkovanie, alebo môžem ešte počkať, kým dcérka nebude úplne zdravá?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím dôvod prečo napríklad neočkovať MMR a Bexsero spolu, alebo to proste posunúť o 2 týždne, ak dcérka nie je úplne zdravá v čase naplánovaného očkovania.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas