Nadmerné potenie u 7 ročnej dcérky. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
27. máj 2020

Dobrý deň,

moja 7 ročná dcéra sa potí ako dospelá, pod pazuchami cítiť pach. Potenie trvá asi 10 mesiacov. Pár dni dozadu som si všimla jemné tmavé chĺpky pod pazuchami. Na endokrinológii sme boli v októbri a aj na sone ŠŽ. Všetko bolo v norme. Teraz ideme zas až v októbri.

Mám sa objednať skôr?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko je u endokrinológa sledovaná, asi by som skúsila zavolať endokrinologičke a spýtať sa na názor jej.

Pubertu by ešte nemala začínať, je to priskoro, takže treba pani doktorke povedať, že má v podpazuší chĺpky, v prípade ako sú na tom prsníčky atď a zrejme si Vás objedná na endokrinologické vyšetrenie skôr.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas