Nechutenstvo štvormesačnej dcérky

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

naša štvormesačná slečna, ktorá sa narodila predčasne začala odmietať mlieko. Pri narodení mala 1 kilo a 35 cm. Kŕmim ju iba v spánku a aj to vypije máličko. Za posledný týždeň pribrala len 5 dkg.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

týždenný prírastok váhy Vašej dcérky by mal byť určite vyšší ako 50 gramov.

V prípade, že bude naďalej odmietať Vaše mliečko a nebude dostatočne priberať, bude potrebné zaradiť umelú formulku do stravy dcérky, aby pekne prosperovala.

Odporúčam prehliadku u Vášho pediatra, ktorý si počas prehliadok určite značí presnú hmotnosť a váhové prírastky a bude vedieť presne zhodnotiť situácii a ďalej ju s Vami riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas