O aké vyšetrenie žiadať, keď mám u dcéry podozrenie na kvasinkovú infekciu?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

u 6-ročnej dcéry mám podozrenie na kvasinkovú infekciu. Cukor sme nateraz vylúčili zo stravy úplne. Mala 5. chorobu a odvtedy má opakovane nové ložiská na koži, ktoré už podľa mňa nesúvisia s touto chorobou.

Je nejaké vyšetrenie, ktoré by jej mohla urobiť aj naša pediatrička?

Viem jej nejako pomôcť domácou liečbou?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má akékoľvek ložiská na tele, tak treba vyhľadať kožného lekára. Vylúčenie cukru v liečbe je diskutabilná vec. Neuškodí, ale či pomôže je tiež otázne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas