O aký dlhý čas je možné odložiť očkovanie 11 ročného syna?

Zodpovedané
15. apr 2022

Dobrý deň,

syn bude mať koncom apríla 11 rokov. Očkovanie sa má spraviť medzi 10 - 11 rokom. Mal angínu, preliečili sme to bez antibiotík a o 3 týždne od toho ako bol chorý nás sestrička objednala na očkovanie. Teraz som ja zachrípnutá a bolí ma hrdlo.

Môžem synovi odložiť očkovanie aj po 11 roku?

Očkovanie by prebehlo možno v čase, keď by mal 11 rokov a 1 mesiac.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak ste chorí očkovanie sa odloží. Nie je dobré tento čas navyšovať.

Ak je na to oficiálny dôvod ako tento, tak samozrejme sa počká na čas zdravia a zaočkuje sa vtedy kedy to bude možné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas