Od akého veku by sa bábätko malo začať otáčať z bruška na chrbát?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

naša dcérka bude mať o týždeň 4 mesiace a už sa snaží pretáčať. Ale ešte jej to nejde. Brble, chytá veci, ale na otočenie ešte neprišlo. Teda pomocou antirefluxného vankúša sa už otočila 3x.

Od akého veku by sa bábätko malo začať otáčať z bruška na chrbát?

Ďakujem

Dobrý deň,

pretočenie z bruška na chrbát má po správnosti nasledovať až po pretočení z chrbta na bruško. To, čo popisujete vy je skôr znakom nestability a dieťa v tom nie je vhodné podporovať.

Samotné pretočenie z chrbáta na bruško prichádza väčšinou pred 6 mesiacom. Potom v následnosti pretočenie z bruška na chrbát.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas