Od ktorého mesiaca je v poriadku nosiť dieťa vo vertikálnej polohe na rukách?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia dieťatka.

Od ktorého mesiaca je v poriadku nosiť dieťa aj vo vertikálnej polohe na rukách?

Resp. aj vo vertikálnej polohe, že ruky mám pod zadočkom a dieťa sa pozerá na okolie.

Ďakujem

Dobrý deň,

vertikálna poloha nie je na dlhšie nosenie ideálna. Na odgrgnutie pokojne, ale nie dlhodbo. Inak ak myslíte smerom dopredu, tá poloha je "lepšia" ale nie v nejakom klbku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas