Od ktorého mesiaca môže dieťa papať nesladené jogurty?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

dcérka má 6,5 mesiaca a rozmýšľam o tom, že by som jej dala vyskúšať jogurt.

Od ktorého mesiaca môže dieťa papať nesladené jogurty?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte ešte chvíľku čas. Nesladený biely jogurt zavádzame okolo 7. -8. mesiaca.

Prvýkrát dávame zopár lyžičiek, nie smotanového bieleho ale nie nízkotučného jogurtu, najlepšie s obsahom probiotických kultúr.

Vyberte jogurt, ktorý má kratšiu dobu spotreby a neobsahuje prídavné látky.

Pozor na jogurty na báze tvarohu. Tie zavádzame až po ukončenom 12. mesiaci.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas