Odkiaľ sme ako ľudstvo získali osýpky?

Zodpovedané
24. jan 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď ohľadom osýpok, ale nerozumieme si. Je mi jasné, že vírus osýpok existuje a aj existoval.

Napríklad vedci špecifikovali, že koronavírus sme získali ako ľudstvo z netopiera.

Odkiaľ sme ako ľudstvo získali osýpky?

Odkiaľ to ten prvý človek získal?

Nemyslím od človeka, ktorý má tento vírus a roznáša to ďalej.

Ďakujem

Dobrý deň,

aha, fuuu. Tak to sme si ozaj nerozumeli.

Otvorila som na toto viaceré múdre odborné knižky, ale nikde som sa túto informáciu nedočítala. Každopádne baktérie tu boli dávno pred nami, zrejme aj nejaké vírusy (aj keď tie bez hostiteľa prežiť dlho nevedia).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas