Odmieta syn varenú stravu kvôli zúbkom?

Zodpovedané
31. dec 2019

Dobrý deň,

môjmu synčekovi idú očné zuby a už vyše troch mesiacov sa trápime s jedením. Všetci hovoria, že to je spojené so zubami, ale mne sa to nepozdáva.

Dnes ráno vstal a vypil 200 ml kravského mlieka a počas celého dňa nechcel už nič varené. Zjedol iba trochu ovocia. Schudol 1,5 kg za cca 1,5 mesiaca.

Po Novom roku pôjdem s ním k doktorovi.

Môže to byt spojené so zubami alebo aj niečo iné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dieťa v tomto veku (predpokladám, že má do roka) nemá piť kravské mlieko, ale mlieko pre jeho vek - umelú formulu.

Ak chudne, lekára vyhľadať je potrebné. Pokiaľ mu však dávate mlieko, to mu zasýti bruško a už inú stravu (váru atď) jesť nechce.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas