Odplienkovaná 2,5 ročná dcérka sa znovu pocikáva. Ako ju znovu naučím na nočník?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

asi pred mesiacom a pol sa mi za týždeň úspešne podarilo odplienkovat 2,5 ročnú dcérku. Krásne sa pýtala cikať, aj sama šla na nočník. Ale teraz je to týždeň a pol čo mi vôbec cikať nehlási. Vyciká sa tam, kde je - aj do nohavíc. Som z toho veľmi nešťastná.

Mám čakať, že sa to spontánne upraví?

Vo februári sa nám narodil synček a dcéra odvtedy zaživa silný vzdor.

Môže to s tým súvisieť?

Uroinfekt sa vylúčil. Snažím sa ostať v kľude, keď sa takto vyciká, no som z toho zúfalá. Kakať sa pýta na nočník.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to súvisieť s narodením synčeka. Je to pomerne bežné, že deti takto prejavujú skryté emocie pri narodení súrodenca.

Asi by som na to netlačila a brala to ako obdobie. Dcérku nehrešila, ale vysvetľovala a samozrejme nevrátila sa k plienkam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas