Odporúčate vitamín D pre ročné dieťa?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dávkovania vitamínu D pre ročné dieťa. Doktorka mi povedala, že nemám dávať vôbec. Zastupujúca doktorka povedala, že 2-3x do týždňa.

Aký je Váš názor?

Aké má byť dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyslovene odporúčania sú dávať vitamín D do roka, potom nie je žiadne iné svetové odporúčanie.

Ja som zasa tretí názor a to dávať potom denne do 3 rokov a neskôr iba od októbra do marca (v zime, keď slniečko nesvieti toľko).

NA oddelení som sa nestretla s vyššími hladinami vitamín D u nikoho naopak všetky detičky ich mali skôr nižšie, preto razím skôr túto cestu.

Zo stravy je minimálne množstvo vitamínu D.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas