Papá naše dvojmesačné dieťa málo umelého mlieka?

Zodpovedané
5. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dvojmesačnej dcérky, ktorá pije umelé mlieko Beba sensitiv. Zahusťujem ho Nutritonom. Dcérka váži cca 5 kg a nie je veľký jedák. Má aj reflux.

Do mlieka jej dávam Coliprev a pred Babycalm. Pije cca 100 až 120 ml na 1 jedenie. Pije cca 5,6x za deň, zhruba každé 3 - 3,5 hodiny.

Nie je to vzhľadom na jej vek málo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dcérka priberá, prospieva - dávky sú v poriadku vzhľadom k jej hmotnosti a veku.

Navyše ak máte problémy s refluxom je lepšie, aby dieťatko pilo častejšie a menšie dávky, ako nárazovo vyššie dávky.

Ak sú pre ňu dávky okolo 120 ml v poriadku, tak ich meniť nemusíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas