Pediatrička mi odporúča budiť dieťa každú hodinu na jedlo. Je to v poriadku?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

boli sme a dcérkou u pediatričk, keď mala 4 dni. Dnes sme tam boli na prevážení (dcérka má 10 dní). Za tých 6 dní pribrala 150 g. Bolo mi povedané, že je to na spodnej hranici tabuľky a vraj ju mám budiť každú hodinu na jedlo.

Momentálne má 3410 g. Mne sa toto odporúčanie veľmi nepozdáva a nemám pocit, že by bola podvyživená alebo stále hladná. Bojím sa, že keby som ju tak často budila, mala by stále plné bruško a skôr s tým by mohol byť problém.

Je podľa vás v poriadku, že mám dcéru budiť každú hodinu kvôli jedlu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka je cez deň stále spavá? Koľkokrát denne sa napije? Ako dlho vydrží byť hore? Ako spinká v noci? Koľkokrát za noc sa kŕmi?

Bez toho Vám neviem povedať viac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas