Po akom čase zmizne kožný výsyp po prekonaní piatej - šiestej choroby?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

u môjho 1,5-ročného syna pretrváva už 3 týždne kožný výsyp. Nemení sa, nezväčšuje sa ani nezmenšuje, nesvrbí. Má ho len na prednej strane ľavého stehna a na ľavej strane bruška.

Najskôr mal zápal očí a nadchu - nasadené ATB kvapky do nosa aj oči. Stav sa upravil. Po týždni nástup horúčiek ( 38 - 39,5) a bol nasadený Amoksiklav. Stav upravený, ale po týždni kožný výsyp, preto tá diagnóza piata choroba. Syn je už bez akýkoľvek ťažkosti od dobratia antibiotík, avšak výsyp pretrváva (Fenistil bez efektu).

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi diagnóza šiesta choroba. Výsyp však zvykne zmiznúť do pár dní, maximálne do 2 týždňov.

Nemám veru skúsenosť, že by takto fixovane pretrvával dlhšie. Preto si nemyslím, že ide o prejav šiestej choroby. Je vhodné prešetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas