Po uštipnutí komárom sa 4-ročnému synovi tvoria veľké červené fľaky. Je potrebné ísť ku kožnej lekárke?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

4-ročný synček je doštípaný komármi. Následne sa mu tvoria veľké červené fľaky, ktoré sa dlho hoja a niekedy sa mu spravia aj pľuzgiere.

Treba s tým ísť ku kožnej?

S čím mu to môžem ošetriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste na to aplikovať Psilo-balsam. Lokálna reackia je väčšia ako štandardne, ale pokiaľ sa neinfikujú tie ložiská, postupne miznú a nemá cekové príznaky, tak by som liečila synčeka doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas