Pomohlo by dcérke gastroenterologické vyšetrenie?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

dcérka má 19 mesiacov korigovane, 22 biologicky. Dlhodobo trpí zápchou. Skúsila som jej výrazne obmedziť mliečne produkty. Stav sa jej trošku zlepšil, ale aj tak zápcha neprešla úplne. Už sme skúšali naozaj všetko. Lekár jej chce na dlhšie naordinovať Makrogol, kým sa jej to neupraví. Dcérka nikdy dobre nepriberala, má extrémnu podváhu. Zje veľmi veľa aj podľa lekárov, keďže sme s tým boli už aj na liečení. Váži 7 650 g.

Nie je na mieste ísť na gastroenterológiu, prípadne vyšetrenie na alergiu kravského mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa je na mieste riešiť takéto neprospievanie - endokrinológia a gastroenterológia. Makrogol je na zápchu určite dobrá voľba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas