Pomôže 6-týždňovému bábätku domáca samoliečba so Sinupretom?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý deň,

naše 6-týždňové bábätko má už 5. deň zadné soplíky, ktoré sa nedajú odsať. Dávam mu Libenar a aplikujem mu do nosa Nasivin pre dojčatá. Sestrička v ambulancii, kde sme sa dovolali, nám odporučila Sinupret. V letáku je však uvedené, že je vhodný až od dvoch rokov veku dieťaťa. Z tých soplíkov už začína aj piskľavo kašľať. Sestrička tvrdí, že k pediatričke prísť zatiaľ nemusíme, že takéto soplíky trvajú dlhšie.

Máme ešte počkať a liečiť ho doma?

Aký postup by ste nám odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečiť doma ho môžete, Sinupret dávať nemusíte. Robte dobrú toaletu nosa, vetrajte, radšej ho pribolečte na spánok a spite pri 20°C, na spánok ho trošku vyložte (ideál klinový matrac).

Ak by kašeľ trval viac ako 5 dní, chcela by som takto malé dieťa vidieť. Ak sa pridružia teploty, tak hneď na ďalší deň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas