Pomôžu synčekovi homeopatiká Chamomilla vulgaris pri prerezávaní zúbkov?

Zodpovedané
14. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 6,5 mesačného synčeka, ktorému pred týždňom začali ísť prvé spodné zúbky. Keď je veľmi mrzutý, tak mu ďasno natieram Calgelom. Známa mi poradila homeopatiká Chamomilla vulgaris 9ch, že do vodičky rozpustiť.

Koľko a ako často mu to mám dávať?

Je to v poriadku? D

nes v noci sme boli 2,5 hodiny hore lebo plakal. Dve guličky som rozpustila v troške vody a dala som mu. Ešte sa neukľudnil, tak som mu urobila mliečko a potom zaspinkal.

Inak už v noci nepapá, dávame iba čajík, cumlík. Keď treba, tak uspím na rukách a spinká do rána.

Ako môžem synčekovi pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Calgel je v poriadku. Homeopatiká treba dávať tak ako je stanovené, ja osobne nemám s nimi skúsenosť.

Je normálne, že pri prerezávaní zúbkov sú detičky nepokojné. Často ich upokojí prítomnosť mamičky, mliečko, spievanie - vyžadujú si viac pozornosti ako inokedy. Ak ho mliečko upokojí, nevidím dôvod, prečo by ste mu ho v noci nedali.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas