Poradíte mi ohľadom zlého rozprávania a správania 2,5 ročnej dcérky?

Zodpovedané
10. apr 2020

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom 2,5 ročnej dcérky, ktorá rozpráva dosť nezrozumiteľne. Kefka povie keve, nálepky sú ky, lízatko je ko.

Zvieratká pozná iba domáce, ale pomenúva ich iba mu, bé, mé, kikirik, pipi, mňau. Farby vie priradiť, ale nepomenuje. Počíta málo. Namiesto tri štyri povie dva tri dva.

Inak je veľmi živá, nespí cez deň. Je až taká hyperaktívna, že nesedí ani pri jedení. Otvorí oči a hneď behá, resp. skáče. Nie je veľmi túlivá, nesadne si ku mne sa pomojkať. Nehrá sa s bábikami. Občas vyzlečie bábike šaty, vytrhne nohu. Kreslí málo a pri hre neobsedí. Vždy hľadá ako by niečo rozobrala. Chvíľu stavia kocky, spieva si anglické piesne. Na slovenské piesne sa nechytá. Pesničky má z YouTubu, ktorý pozerá počas môjho varenia.

Mám ešte 12 ročnú dcéru, s ktorou sa občas zahrajú. Ale väčšinou mladšia do staršej niečo hádže, hryzie ju. Ako keby si vynucovala jej pozornosť, aby sa robilo po jej vôli.

Stále chodí púšťať vodu do kúpeľne. Počuť počuje. Hocikde sa hádže o zem, skáče z hocičoho a stavia sa na stôl.

Je to v poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam neurologické vyšetrenie a sledovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas