Pot 8 ročnej dcéry veľmi zapácha. Ako jej zvýšime hladinu vitamínu D?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

moja 8 ročná dcéra sa dosť potí pod pazuchami. Problém je, že jej pot zapácha. Pediatrička pred pol rokom zistila, že má zníženú hladinu vitamínu D. Hormóny štítnej žľazy boli v poriadku. Predpísala jej Vigantol 2 kvapky denne. Dcéra Vigantol využívala. Ja však vôbec nebadám zmeny.

To, že sa potí by mi nevadilo, to je asi genetické. Vadí mi ten zápach.

Nebolo dávkovanie Vigantolu nízke?

Treba s Vigantolom užívať aj niečo iné, na čo by sa lepšie nadviazal?

Alebo by bol lepší úplne iný D vitamín?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

Vigantol je dobrý prípravok a aj dávkovanie je štandardne také, aké pani doktorka dala (aj keď závisí od presnej hladiny vitamínu D pri stanovení z krvi).

Pri aplikácii vitamínu D je potrebná aj dostatočná hladina vápnika zo stravy (ale ak dcérka v strave jedáva mliečne výrobky tak to netreba inak doplniť).

Doporučila by som dcérke dávať guľôčkový deodorant, aby zápach bol nemej nepríjemný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas