Potrebuje dvojročné dieťa ešte umelé mlieko?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

môj syn začal na po druhých narodeninách odmietať umelé mlieko, ktoré pije od narodenia. Plánovali sme mu ho nechať aspoň do troch rokov. Večer fľašu zoberie a drží, ale mlieko nevypije. Ani kvapku.

Mám to chápať tak, že už ho nepotrebuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa v tomto veku potrebuje aspoň 125 ml mliečnych výrobkov denne, ktoré mu však nemusíte výhradne hradiť vo forme umelého mlieka.

Môžete mu dať iné mliečne výrobky, ak mliečko už odmieta.
1 porcia mlieka = 150 ml mlieka = 100 ml jogurtu = 25 - 30 gramov syra.

Čiže ak synček spapká denne napríklad 1 jogurt, tak mliečko dávať nemusíte. Aj tak má zabezpečenú svoju dennú potrebu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas