Prečo 2-ročný syn schudol, keď má ten istý jedálniček?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

syn bude mať o mesiac 2 roky. Má asi 98 cm a pred letom vážil 14 kg. Teraz som ho po dlhšom čase vážila a zistila som, že schudol 1,5 kg.

Jedálniček má nasledovný: Po zobudení asi o 7.00 hod. vypije 150 ml UM. Raňajkuje buď kašu, chlieb, praženicu, zeleninu, lievance, prípadne jogurt. Na desiatu mu dávam ovocie, obedná porcia má vždy 250 gramov. Olovrant pozostáva z bieleho jogurtu alebo z domácich, väčšinou mliečnych, dezertov. Večeria husté zeleninové polievky.

V strave nenastali žiadne zmeny-

Čím môže byť spôsobené jeho schudnutie?

Treba kontaktovať pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

nezačal byť veľmi aktívny? Leto - behanie vonku, jašenie sa? Nemá iné problémy? Spánok? Stolica? Bolesti bruška? Nie je výrazne bledý?

Pediatra by som kontaktovala, aby vylúčil možné chorobné stavy vyšetrením a aby ste boli aj vy spokojná a nemuseli ste sa o synčeka báť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas