Prečo 3,5 ročný syn zvracia zo všetkého, čo má šupku?

Zodpovedané
30. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho 3,5 ročného syna, ktorý má akonáhle v ústach niečo so šupkou (hrozno, jablko), alebo aj niečo čo sa lepí, napr Kinder čokoládku, tak sa pozvracia.

Aj mu to chutí, ale nechce mi potom jesť. Aj keď to ošúpem, tak sa bojí, že bude vracať. Kvôli tomu mi nechce takmer žiadne ovocie a zeleninu.

Čo by ste poradili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

treba ovocie odšupkovávať, vyskúšať dajme tomu o dva týždne nechať málo šupky na jabĺčku, neskôr trošku viac.

Nakoľko to netoleruje, je zbytočné skúšať. Treba iba takto po malých krôčikoch vyskúšať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas