Prečo 8 ročnú dcéru dva mesiace po Covide-19 škriabe hrdlo?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

8 ročná dcéra mala pred cca 2 mesiacmi Covid-19 s ľahkým priebehom. Odvtedy párkrát spomenula, že ju svrbí, resp. škriabe v hrdle. Mysleli sme, že je to z ovocia.

Asi pred 3 týždňami som zistila, že má vzadu v hrdle ako keby pľuzgiere. Žiadne iné ťažkosti nemá. Len hlavne večer pred spaním hovorí, že jej niečo prekáža v hrdle.

Skúšali sme sirupy, spreje, pastilky, Dorithricin, ale bez nejakého efektu. Podľa foto na internete som našla, že by to mohla byť faryngitída.

Aký je Váš názor?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

farynfitída je zápal hrdla a je to veľmi nešpecifikované pomenovanie. Môže byť vírusová, bakteriálna...

Odporučila by som dcérke ORL vyšetrenie, keďže problémy má už 2 mesiace. Môže ísť aj alergiu. Je nutné najprv ORL vyšetrenie na vylúčenie niečoho z tejto strany.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas