Prečo 8 ročný syn často močí?

Zodpovedané
12. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho 8 ročného syna, ktorý za posledných pár dní chodí často močiť. Na bolesť, pálenie a ani na pichanie sa nesťažuje. Iba vraví, že mu treba.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o začínajúci infekt močových ciest (tam by sa malo pripojiť to čo ste písali - pálenie, bolesť teploty). Môže byť, že aj viac pije, preto viac močí.

Niektoré ochorenia ako je cukrovka sa prejavia zvýšenou potrebou močenia, pitia, schudnutím, takže ak by mal aj toto, tak je potrebná návšteva lekára a moč sa vyšetrí papierikom. Hneď sa zistí, či je v ňom "niečo podozrivé" a bude sa postupovať ďalej podľa výsledkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas