Prečo býva dcérka často chorá i napriek tomu, že sa zdravo stravuje a má prísun vitamínov?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

ako nastúpila dcérka do škôlky, tak je už tretíkrát chorá. Prvýkrát soplík, druhýkrát bolesti uška hrdla a znova soplík aj teploty. Dnes ráno po 5. dňoch v škôlke znova.

Prečo je takto často chorá?

Od malička dbáme na posilňovanie imunity. Chodí von za každého počasia, bola dojčená do 3 rokov, vitamíny, zdravá strava.

Čo máme robiť inak?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodoben nerobíte nič "zle". Deti po nástupe do kolektíve môžu byť choré každý mesiac, ak to nie sú vážne ochorenia s nutnosťou ATB liečby, zápaly plúc, obličiek, stredného ucha.

Dôležité je, vždy po soplíkoch ju nechať aj 5 dní bez príznakov doma, aby sa na "oslabený" terén rýchlo nedostal nový vírus od iného škôlkara.

Okrem toho skúste nasadiť Imunoglukan P4H a kúpte inhalátor. Inhalujte denne Vincentku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas