Prečo dvojmesačný synček po dojčení plače?

Zodpovedané
10. mar 2022

Dobrý deň,

môj dvojmesačný syn vždy po dojčení plače, ani sa pokojne nedokŕmi. Kŕmenie mám skontrolované laktačnou poradkyňou. Mlieka mám dosť, je pekne prisatý a napapaný.

Nejem žiadne potraviny, ktoré by ho mohli nadúvať. Vyskúšali sme aj Espumisan, aj Baby Calm a nič nezaberalo. Dostali sme odporučenie vyskúšať Coliprev kvapky (laktáza). Zdá sa, že malému je o niečo lepšie, ale nie je to žiadna výhra.

Môže mať alergiu na BKM, keď zabrali tie kvapky, v ktorých je účinná látka laktáza?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete vyskúšať vysadiť zo stravy všetky mliečne produkty, ale alergia na BKM sa prejavuje inak.

Možno skôr môže ísť o prejedenie (skúste dávať radšej častejšie a menej), alebo naopak, možno je po nadojčení ešte hladný a chcel by.

Alebo proste ešte chce byť na prsníku a plače, lebo ho odpojíte. Neviem Vám bohužiaľ viac takto možností dať. Skúste vyradiť to mliečne a uvidíte, či pomohlo.

Ak máte ustálené dojčenie, skúste mu po nadojčení hneď dať na dudkanie cumlík.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas