Prečo dvojročný synček máva opakujúcu sa zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

môj dvojročný syn mal už niekoľkokrát zvýšenú teplotu len tak bez zjavnej príčiny. Vždy trvala tak 2 dni. Keďže má vrodený rozšírený močovod, tak máme inštrukcie, že vždy pri zvýšenej teplote máme odobrať moč na test. Vždy sa potvrdilo, že nejde o infekciu.

Pred 2 týždňami mu robili aj CRP. Výsledky boli v poriadku. Vtedy mal až 38°C. Dnes už opäť cítim, že telíčko je teplejšie. Má 37,3°C. Nemá sople, kašeľ, hnačky, moč ok.

Čo môže byť príčinou?

Mám žiadať rozbor krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže sa spraviť rozbor. To si musíte dohodnúť s ani doktorokou, ktorá je o situácii predpokladám informovaná.

Existuje aj tzv. syndróm periodických horúčok.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas