Prečo je moje 3,5-mesačné bábätko stále nespokojné?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

mám 3,5-mesačného syna. Od narodenia je nervózny, horšie spinká, je plne dojčený. Dva mesiace bral kvapky na bruško, v poslednej dobe mu ich už nepodávam. Mám pocit, že jeho nespokojnosť už nie je zapríčinená bolesťou bruška. Synček rýchlo mení nálady. Najskôr sa smeje, no vzápätí sa začne mračiť. Nemôžem od neho odísť ani na sekundu, pretože, ak ma nevidí, tak hneď plače.

Stále je nepokojný, trepe s dupe nohami, rozhadzuje rukami. Na noc má ruky v zavinovačke, lebo inak by sa nevyspal. Noc prespí od 22:00 - 6:00 ráno bez papania, čiže vyspinkaný by mal byť. Keď ho položím na chrbátik a nerozprávam na neho, alebo mu neukazujem hračky, tak sa hneď hnevá. Na brušku vydrží tiež iba chvíľku. Skúšala som na upokojenie aj cumlík, vôbec ho nechce.

Okrem toho, ešte sa nezačal pretáčať, neviem či je to v poriadku. Premýšľam aj nad tým, či nemám málo mlieka, pretože je stále hladný a pýta si jesť každú hodinu. Priberá však v poriadku, za posledný mesiac to bolo 700 g.

Prečo je moje bábätko nespokojné?

Ďakujem

Dobrý deň,

pretáčať sa v tomto veku ešte vôbec nemusí, ale poloha na brušku by sa mu mala páčiť. Mal by v nej pásť koníky, rád tráviť čas. Preto odporúčam fyzioterapeutickú kontrolu, či nemá oslabené bruško, diastázu...

Jeho nespokojnosť je daná jeho temperamentom. Je spokojný, keď ste s ním. Nespokojnosť vyjadruje, keď tam nie ste. Viem, že je to pre Vás náročné, ale nie je to na veky. Je to len obdobie.

Skúste si to uľahčiť nosičom, aby ste nejaké aktivity mohli vykonávať bez toho, aby ste museli stratiť kontakt so synčekom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas