Prečo má 17 mesačná dcéra tvrdú stolicu?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

moja dcéra má 17 mesiacov a už týždeň ju trápi tvrdá stolica. Vykaká sa skoro každý deň, ale ide to ťažko. Dávam jej probiotiká, stravu má stále rovnakú. Nič nové som jej nedávala.

Môže to byť aj zo zubov, ktoré sa jej teraz tlačia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nepije trošku menej tekutín? Zvýšila by som ich. To býva najčastejší "kameň úrazu" tvrdej stolice. Môže to byť aj pri zúbkoch (to môže byť všetko všakže😅).

Ak by problém prertvával, kúpte si v lekárni Dulcosoft a na pár týždňov ho nasaďte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas