Prečo má 5,5 mesačný syn ranný vlhký kašeľ?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

5,5 mesačný syn ráno už viac ako mesiac vždy vlhko kašle. Odkašle si a tým to končí. Potom je už všetko v poriadku. Niekedy si odkašle viac, niekedy menej. Cez deň už s tým nie je problém.

Prospieva, papá, všetko je inak v poriadku.

Mohlo by to mať súvis s očkovaním vakcínou Hexacime a Prevenar 13?

Prvú dávku mal začiatkom marca, na druhú ešte len pôjdeme.

Je ten kašeľ prípade dôvod na odklad očkovania?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ranný kašeľ nie je dôvodom odkladu očkovania. Dôvodom je akútne ochorenie a to si pani doktorka vždy pred očkovaním dieťa vyšetrí a zhodnotí jeho stav.

Kašeľ je zrejmé zo zatekajúcich hlienov z noci. Pred spánkom robte toaletu nosa s izotonickou morskou vodou a odsajte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas