Prečo má 5 mesačný syn zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

syn má 5 mesiacov a už viac ako týždeň má zvýšenú teplotu po odrátaní 0,5 v zadočku vždy 37,2. Meriam ráno, obed, večer. Je živý, hravý, papá. Štandardne teplotu som mu zmerala len kvôli očkovaniu “pre istotu” deň pred a od vtedy sa to ťahá. Krvné výsledky mal v poriadku. Tie mu robili na rizikovej ambulancii novorodenca v ten týždeň a odtiaľ nás aj vyradili.

Môj pediater tvrdí, že to môže byť jeho teplota tela. Ale predtým zvýšenú teplotu nemával.

Čo by to mohlo spôsobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež sa prikláňam, že je to nateraz jeho štandardná teplota tela a ďalej by som jeho ani Vás nestresovala meraniami v zadočku.

Ak sa Vám bude zdať nevrlý, červený, horúci, proste chorý, tak samozrejme odmerať. Ale inak to nie je žiadúce.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas