Prečo má 8 mesačná dcérka už druhý deň hnačku?

Zodpovedané
2. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 mesačnej dcérky, ktorá má druhý deň hnačku zelenej farby. A to 4x denne. Je kojená, príkrmy jej chutia, nezvracia, nemá teplotu, je veselá.

Môže ísť o zúbky, alebo o iný problém?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o vírusové hnačkové ochorenie. Treba aby dobre pila, navarte jej ryžový odvar (v litri vody uvariť 3 lyžičky ryže - scediť a tá voda je ryžový odvar) - ten jej dajte piť, napr.ochutený trošku glukopurom.

Ak už papala banán, dajte jej banán - toto sú veci, ktoré zahusťujú stolicu.

Pri takejto forme ochorenia môže mať aj teploty (ak budú nad 38,5°C, tak teplotu znižujte), môže sa aj rozvrackať.

Pokiaľ nebude javiť známky dehydratácie, stav by ste v takomto režime mali zvládnuť doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas